BMX STUDÉNKA se představuje

Oddíl byl založen v září 1986 panem Rudolfem Svobodou. Původně oddíl cyklotrialu, jedna z disciplín SVAZARMU, pracoval pod zastřešením stanice mladých techniků Vagónky Studénka. Prvními trialisty se stávají D.Munstr, Petr a Radek Košárkovi. Během roku se však část strojů přestavuje na kola BMX a začíná se trénovat na provizorní dráze, bez startu a cíle. Používají se kola sériově vyráběná (řády ani jiné nepřipouštěly) a těžká. První závod v okrese se uskutečňuje v Libhošti u Nového Jičína. Závodí se na dráze, kde na startovním roštu stojí 6 jezdců a start provádí startér tabulkami " 5 a 10 sekund". Systém závodu je " pavouk". Postupy do finále s možností oprav. Velký počet závodníků, ještě větší počet rodičů a zvědavců.
V období 1985 - 87 nastává v okrese a okolí vlna stavění tratí BMX: Libhošť, Frenštát p. Radhoštěm, Starojická Lhota, Jakubčovice, Budišov nad Budišovkou .
Předsedou metodického střediska SVAZARMU je pan Martin Karas, prezidentem Československého Bikrosu pan Zdeněk Černý ze Šumperku.
Zájem o tento sport je obrovský. Poháru Světa motorů v roce 1986 se zúčastňuje 343 závodníků, o rok později dokonce 530 jezdců. V roce 1989 má Severní Morava zaregistrováno 2 500 jezdců (nejvíce v republice). Na jaře členové oddílu Studénky s velkým přispěním Vagónky Studénka začínají stavět trať BMX, kterou vyprojektoval Aleš Svoboda. Dráhy BMX musely být stavěny z jedné třetiny z kopce. Děti na 16" kolech měly stanoveny převodový poměr 2,18, který nesměl být těžší. Prováděly se přísné technické prohlídky.
V roce 1988 je trať ve Studénce se start. roštem pro 6 jezdců dokončena a na podzim se uskutečňuje 1. závod okresního přeboru.
První úspěchy klubu Studénka začínají v roce 1988. D. Munstr, bratři Košárkové a M. Gola postupují do Krajského přeboru BMX 1989.
Na podzim roku 1989 začíná pomáhat s trenérskou činností Jan Gola a oddíl začíná pracovat pod hlavičkou zájmový útvar BMX DDM Studénka. Je dokončena první podoba dráhy BMX.
V roce 1991 ukončuje klub činnost v ZO SVAZARMU a vzniká ZO ČSAK. Oddíl BMX se rozděluje na dvě skupiny. Oddíl starších, vedený panem Svobodou pod firmu KG DDARS a oddíl mladších vedených Janem Golou, pod DDM Studénka. Obě skupiny se po dvou létech opět spojují z důvodů úbytku dětí. Roku 1991 získávají první reprezentanti bikrosu Studénky nominaci na mistrovství ČSFR.
Bohužel, Radek a Petr Košárkovi, Mirek Dresler a Markéta Golová nezískali v sérii třech závodů ani jeden bod. Psychika a nezkušenost udělaly své, získali ovšem dobré zkušenosti.
O rok později bylo vše jinak. V květnu 1992 získali na MR BMX v Milovicích Vojta Horváth a Markéta Golová nominaci na ME BMX v Itálii.
Fa. CYKLOPLUS staví jezdcům nové, speciálně lehké stroje. V Itálii se rodí překvapení. V. Horváth se probojoval suverénně do finále, kde však po pádu končí na krásném 8. místě a M.Golová zraněná v semifinále. Návrat byl velkolepý, doma je vítala i Česká televize.
V roce 1993 získává oddíl další velmi talentované jezdce Martina Neradila a Jiřího Plačka. Spolu s Michalem Golou získávají nominaci na MS BMX v Holandsku. Na tomto mistrovství se M. Neradil probojoval do semifinále, kde končí na 5. místě a celkově na 11.- 12. místě.
Reprezentanti Studénky neusínají na vavřínech. Na ME BMX 1994 v Rakousku se zúčastňuje 11 jezdců a na ME BMX 1995 reprezentují 4 jezdci, z toho tři nové objevy: bratři Jarošovi a Vojta Dvořák. Projevil se však velmi nízký věk a nevyježděnost a tak se chlapci neprobojovali do hlavního závodu. Takhle vypadal oddíl v roce 1995.
 V roce 1997 závodníci odjíždějí na ME BMX do Švýcarska s dalším objevem Kateřinou Jančákovou a o měsíc později se zúčastňují MS MX v Anglii. Velmi pomohlo Centrum volného času, které zajistilo na tuto reprezentaci finanční prostředky. V roce 1997-98 nastává další organizační zlom. Školský úřad po dohodě s vedením města ruší činnost DDM ve Studénce. Oddíl, který se již tři roky organizuje v AMK se osamostatňuje a jako Občanské sdružení získává podporu města.
V současné době čekají všichni členové na nový pozemek, kde by se postavila nová bikrosová dráha, která bude splňovat ta nejnovější kritéria a přiláká mnoho nových zájemců, závodníků o tento sport.